POISKDOMABOT

Оренда нерухомості, як бізнес,
на прикладі міста Києва

Як обійтися без послугів посередника?
ДЛЯ ПОШУКУ НЕРУХОМОСТІ, ПЕРЕЙДІТЬ В

Оренда нерухомості, як бізнес, на прикладі міста Києва

Якщо Ви вирішили здати квартиру в оренду – потрібно врахувати багато чого. Хоча використання агентства і спростить завдання, але це набагато дорожче, та й часом складніше, ніж здати гідним квартирантам нерухомість самостійно.

Давайте, в цій статті розглянемо, оренду нерухомості, як бізнес на прикладі міста Києва. Отже, чому Вам не варто використовувати ріелтора? Обійдеться це в круглу суму і завдасть істотної шкоди бюджету? Так, ріелтори використовують тільки множинний лістинг (загальна електронна база з пропозиціями і запитами від тих, хто бажає зняти), опускаючи з виду все, що є від людей, і не переключаються до посередників. Це істотно звужує кількість варіантів, і Ваша квартира може не входити в їх число.

Ви хочете розмістити оголошення практично скрізь, де це можливо, щоб знайти найкраще з наявних. Використання агента, швидше за все, не дасть отримати таку велику кількість можливостей. Крім того, посередники розраховують отримати «навар». Зазвичай вони працюють з людьми, які купують або продають свої будинки, і коли Ви наймаєте фахівця, то повинні платити йому, віддаючи відсоток (правда можливий варіант, коли комісію оплачує виключно орендар). Оскільки ринок житла зараз настільки доступний, що зводить до мінімума послуги агента.

Як обійтися без послугів посередника?

Ви можете зіштовхнутися з певними проблемами і перше, що потрібно зробити, це пошукати потенційних орендарів. Відзначимо, що не всі вони є адекватними. Додайте пропозицію на спеціалізованих сайта, проте існує і телеграм ПошукДомуБот, який виставляє орендовану нерухомість на огляд одним натисканням кнопки. Це заощадить час, енергію і кошти.

Тепер припустимо, що Ви знайшли відмінного кандидата (сім'ю, кілька студентів ВНЗ або одного проживаючого). Наступний крок – підготувати інвентарний список (або контрольний список для в'їзду і виїзду). Хтось може сказати, що це не обов'язково, але Ви повинні створити його, адже це допоможе в довгостроковій перспективі. Інвентар служить основою для вимог про відшкодування, тому потрібно сфотографувати його до того, як хто-небудь в'їде.

Статус домовласника – це багато переваг, але при цьому є список речей, що вимагаються від Вас, як орендодавця, наприклад:

- Завжди потрібно стежити за тим, щоб плата збиралася вчасно, відремонтувати або найняти когось для ремонту всього, що потребує ремонту;

- Переконатися, що власність безпечна і придатна для проживання;

- Перевіряти власність кожні 3-6 місяців на предмет дотримання умов.

Крім того – це відмінний спосіб заробити додаткові гроші, паралельно знімаючи маленьке житло і виплачуючи іпотеку з утвореної різниці коштів. Але, при цьому переконайтеся, що Ви знайшли чесних людей, що піклуються про власність.

У скільки це обійдеться?

Отже, Ви знаєте, що, працюючи безпосередньо, Ви заощадите багато грошей, але це не означає, що витрачати не доведеться. Робота домовласника пов'язана з безліччю вимог і може зайняти досить багато часу. Періодично з'являються запити на технічне обслуговування (часто в останню хвилину), Вам може знадобиться затримуватися допізна у вихідні або навіть вирішувати питання у відпустці.

Так, мешканці цілком можуть відвернути Вас від сімейного часу, і кордони між особистим життям і роботою розмиваються. Однак, щоб позбутися від цього тягаря, Ви можете найняти обслуговуючий персонал.

Як вдало здати квартиру в Києві?

І так, як вдало здати квартиру в Києві? Найважливіше, це розуміти, що потрібно заробити, а не займатися цим собі в збиток. Ось чому слід призначати ціну в залежності від району. Але як дізнатися, скільки коштує орендна плата там? Можете пошукати в Інтернеті й дізнатися, які схожі об'єкти представлені, або розпитати у знайомих, колег. Ви, також можете зателефонувати рієлтору і ненав'язливо поцікавитися, скільки вони беруть за аналогічні умови.

Коли ж справа доходить до пошуку ідеального орендаря, є речі, які потребують перевірки:

- Біографічні дані. Це багато покаже і допоможе вирішити, підходить чи ні даний кандидат.

- Кредитний звіт. Ви можете легко зробити це самостійно, досліджуючи суб'єкт через спеціалізовані компанії або сервіси, представлені на ринку.

- Кримінальне минуле. При перевірці біографічних даних можуть з'явитися дані, пов'язані з кримінальним минулим потенційних мешканців. Найпростіше, це можна запитати безпосередньо у самих потенційних орендарів, чи були проблеми з «Законом».

- Перевірка отриманої інформації. Почніть з чогось простого, наприклад, зв'язатися з роботодавцем, щоб дізнатися, як довго працює суб'єкт і яку може дати йому характеристику. При бажанні, зателефонуйте попереднім орендодавцям і вислухайте їх думку.

Договір

Договір вимагає рішення й оформлення в письмовій формі, щоб Ви встановили юридичні рамки. Основні пункти - нижче:

- Який термін оренди (1, 6, 9 або 12 місяців - термін залежить від Вас).

- Застава, а також плата за перший і останній місяць.

- Додаткова інформація про плату.

- Додаткові витрати, такі як місце для паркування.

- Хто відповідає за ремонт і завдані збитки.

- Список всіх людей, які будуть заселятися.

- За що відповідає домовласник.

- Правила, яких повинні дотримуватися мешканці.

- Зрозумілі умови виселення.

- Правила, пов'язані з домашніми тваринами.

- Дати початку відносин.

- Те, що пов'язано з оплатою комунальних послуг (хто їх оплачує, якого числа і з якою періодичністю).

Може здатися, що цього занадто багато, але набагато краще все задокументувати, ніж упустити якийсь пункт. Договір оренди - це юридично зобов'язуючий документ, що потрібно дотримуватися, оскільки він призначений для захисту обох сторін.

Страхування

Ще один крок – це захистити майно допомогою правильного страхового поліса. Це абсолютно необхідно і може заощадити Вам багато грошей в довгостроковій перспективі. Страхування орендованого житла покриє шкоди цілісності квартири або будинку, судові витрати, втрату доходу, якщо постояльці не платять, ремонт і лагодження, а також будь-які медичні витрати.

Наймання персоналу

Команда технічного обслуговування при необхідності відремонтує і вирішить питання. Ви також можете укласти договір з керуючою компанією. Вони допоможуть не тільки підібрати кандидатів, а й проведуть необхідні процедури перевірки, що дозволить тримати Вас емоційно дистанційованим, а це може стати в нагоді, якщо знадобиться виселення. Також це гарантує, що Ви отримаєте орендну плату щомісяця, а мешканці стануть дбайливо ставитися до майна. Незалежно від того, наймаєте Ви обслуговуючий персонал або керівника, важливо знати, що це коштує грошей і знизить щомісячний дохід.

Виселення

Це може сильно ускладнити життя. Якщо у Вас є можливість, сядьте з квартирантами й серйозно поговоріть. Скажіть, що розумієте їх життєву ситуацію і дайте можливість заплатити протягом певної кількості днів, або Ви подасте позов. Повідомте їм, що судовий процес або заяву в поліцію може зіпсувати їх репутацію і будь-які можливі шанси на отримання позики, іпотеки або знімання нормального житла в майбутньому.

Бажаєте відшукати найкращих квартирантів для нерухомості в Києві, і не платити при цьому? Телеграм PoiskDomaBot допоможе! Тисячі кандидатів зі столиці і різних регіонів України вже готові в'їхати в пропоноване Вами житло на Ваших умовах.

За допомогою ПоіскДомаБот Ви легко знайдете квартирантів на житло в таких районах Києва як: Шевченківський (Татарка, Солдатська, Корчувате, Кудрявець, Сирець, Лук'янівка, Слобідка, Нивки), Голосіївський (Теремки-1, ВДНХ, Китаєв, Голосіїв, Деміївка, Паньківщина, добрий, Шлях, Феофанія, Конча-Заспа, Саперна, Теремки-2, Монтажник, Проспект Науки, Мишоловка, Нижня, Слобідка, Теличка, Пирогов), Солом'янський (Шулявка, Олександрівська Слобідка, Совки, Батиєва Гора, Первомайський Масив, Залізничний Масив, Чоколівка, Відрадний, Кадетський Гай, Солом'янка, Караваєві Дачі), Дарницький (Нова Дарниця, Бортничі, Східні Позняки, Осокорки, Харківський Масив, Північні Осокорки, Західні Позняки), Печерський (Пріорка Звіринець, Вітряні Гори, Липки, Чорна Гора, Печерськ, Саперне Поле), Деснянський (Троєщина Биківня, Лісовий Масив, Вигурівщина-Троєщина), Святошинський (Південна Борщагівка, Авіамістечко, Академмістечко, Святошин, Біличі, Перемога, Борщагівка, Новобіличі, Галагани, Микільська Борщагівка, Жовтневе), Дніпровский (Труханів Острів, Березняки, Соцмісто, Воскресенка, Русанівка, Гідропарк, ДВРЗ, Микільська Слобідка, Дарницький Масив, Стара Дарниця, Лівобережний Масив, Райдужний Масив, Північно-Броварський Масив, Русанівські Сади), Подільський (Поділ, Більче Поле, Куренівка, Берковец, Мостицький Масив, Виноградар), Оболонський (Пуща-Водиця, Вишгородський Масив, Оболонь, Мінський Масив, Петрівка), а також в прекрасних містах Київської області як: Бровари, Яготин, Баришівка, Тетіїв, Біла Церква, Обухів, Вишневе, Березань, Глеваха, Богуслав, Бориспіль, Українка, Бородянка, Сквира, Боярка, Фастів, Васильків, Ржищів, Київ, Володарка, Чорнобиль, Миронівка, Вишгород, Прип'ять, Гостомель, Тараща, Іванків, Переяслав-Хмельницький, Ірпінь, Кагарлик, Славутич, Коцюбинське, Макарів, Узин, Рокитне, Буча.

ДЛЯ ПОШУКУ НЕРУХОМОСТІ, ПЕРЕЙДІТЬ В