І так, як вдало здати квартиру в Києві? Найважливіше, це розуміти, що потрібно заробити, а не займатися цим собі в збиток. Ось чому слід призначати ціну в залежності від району. Але як дізнатися, скільки коштує орендна плата там? Можете пошукати в Інтернеті й дізнатися, які схожі об'єкти представлені, або розпитати у знайомих, колег. Ви, також можете зателефонувати рієлтору і ненав'язливо поцікавитися, скільки вони беруть за аналогічні умови.
Коли ж справа доходить до пошуку ідеального орендаря, є речі, які потребують перевірки:
- Біографічні дані. Це багато покаже і допоможе вирішити, підходить чи ні даний кандидат.
- Кредитний звіт. Ви можете легко зробити це самостійно, досліджуючи суб'єкт через спеціалізовані компанії або сервіси, представлені на ринку.
- Кримінальне минуле. При перевірці біографічних даних можуть з'явитися дані, пов'язані з кримінальним минулим потенційних мешканців. Найпростіше, це можна запитати безпосередньо у самих потенційних орендарів, чи були проблеми з «Законом».
- Перевірка отриманої інформації. Почніть з чогось простого, наприклад, зв'язатися з роботодавцем, щоб дізнатися, як довго працює суб'єкт і яку може дати йому характеристику. При бажанні, зателефонуйте попереднім орендодавцям і вислухайте їх думку.
Договір
Договір вимагає рішення й оформлення в письмовій формі, щоб Ви встановили юридичні рамки. Основні пункти - нижче:
- Який термін оренди (1, 6, 9 або 12 місяців - термін залежить від Вас).
- Застава, а також плата за перший і останній місяць.
- Додаткова інформація про плату.
- Додаткові витрати, такі як місце для паркування.
- Хто відповідає за ремонт і завдані збитки.
- Список всіх людей, які будуть заселятися.
- За що відповідає домовласник.
- Правила, яких повинні дотримуватися мешканці.
- Зрозумілі умови виселення.
- Правила, пов'язані з домашніми тваринами.
- Дати початку відносин.
- Те, що пов'язано з оплатою комунальних послуг (хто їх оплачує, якого числа і з якою періодичністю).
Може здатися, що цього занадто багато, але набагато краще все задокументувати, ніж упустити якийсь пункт. Договір оренди - це юридично зобов'язуючий документ, що потрібно дотримуватися, оскільки він призначений для захисту обох сторін.
Страхування
Ще один крок – це захистити майно допомогою правильного страхового поліса. Це абсолютно необхідно і може заощадити Вам багато грошей в довгостроковій перспективі. Страхування орендованого житла покриє шкоди цілісності квартири або будинку, судові витрати, втрату доходу, якщо постояльці не платять, ремонт і лагодження, а також будь-які медичні витрати.
Наймання персоналу
Команда технічного обслуговування при необхідності відремонтує і вирішить питання. Ви також можете укласти договір з керуючою компанією. Вони допоможуть не тільки підібрати кандидатів, а й проведуть необхідні процедури перевірки, що дозволить тримати Вас емоційно дистанційованим, а це може стати в нагоді, якщо знадобиться виселення. Також це гарантує, що Ви отримаєте орендну плату щомісяця, а мешканці стануть дбайливо ставитися до майна. Незалежно від того, наймаєте Ви обслуговуючий персонал або керівника, важливо знати, що це коштує грошей і знизить щомісячний дохід.
Виселення
Це може сильно ускладнити життя. Якщо у Вас є можливість, сядьте з квартирантами й серйозно поговоріть. Скажіть, що розумієте їх життєву ситуацію і дайте можливість заплатити протягом певної кількості днів, або Ви подасте позов. Повідомте їм, що судовий процес або заяву в поліцію може зіпсувати їх репутацію і будь-які можливі шанси на отримання позики, іпотеки або знімання нормального житла в майбутньому.
Бажаєте відшукати найкращих квартирантів для нерухомості в Києві, і не платити при цьому? Телеграм PoiskDomaBot допоможе! Тисячі кандидатів зі столиці і різних регіонів України вже готові в'їхати в пропоноване Вами житло на Ваших умовах.
За допомогою ПоіскДомаБот Ви легко знайдете квартирантів на житло в таких районах Києва як: Шевченківський (Татарка, Солдатська, Корчувате, Кудрявець, Сирець, Лук'янівка, Слобідка, Нивки), Голосіївський (Теремки-1, ВДНХ, Китаєв, Голосіїв, Деміївка, Паньківщина, добрий, Шлях, Феофанія, Конча-Заспа, Саперна, Теремки-2, Монтажник, Проспект Науки, Мишоловка, Нижня, Слобідка, Теличка, Пирогов), Солом'янський (Шулявка, Олександрівська Слобідка, Совки, Батиєва Гора, Первомайський Масив, Залізничний Масив, Чоколівка, Відрадний, Кадетський Гай, Солом'янка, Караваєві Дачі), Дарницький (Нова Дарниця, Бортничі, Східні Позняки, Осокорки, Харківський Масив, Північні Осокорки, Західні Позняки), Печерський (Пріорка Звіринець, Вітряні Гори, Липки, Чорна Гора, Печерськ, Саперне Поле), Деснянський (Троєщина Биківня, Лісовий Масив, Вигурівщина-Троєщина), Святошинський (Південна Борщагівка, Авіамістечко, Академмістечко, Святошин, Біличі, Перемога, Борщагівка, Новобіличі, Галагани, Микільська Борщагівка, Жовтневе), Дніпровский (Труханів Острів, Березняки, Соцмісто, Воскресенка, Русанівка, Гідропарк, ДВРЗ, Микільська Слобідка, Дарницький Масив, Стара Дарниця, Лівобережний Масив, Райдужний Масив, Північно-Броварський Масив, Русанівські Сади), Подільський (Поділ, Більче Поле, Куренівка, Берковец, Мостицький Масив, Виноградар), Оболонський (Пуща-Водиця, Вишгородський Масив, Оболонь, Мінський Масив, Петрівка), а також в прекрасних містах Київської області як: Бровари, Яготин, Баришівка, Тетіїв, Біла Церква, Обухів, Вишневе, Березань, Глеваха, Богуслав, Бориспіль, Українка, Бородянка, Сквира, Боярка, Фастів, Васильків, Ржищів, Київ, Володарка, Чорнобиль, Миронівка, Вишгород, Прип'ять, Гостомель, Тараща, Іванків, Переяслав-Хмельницький, Ірпінь, Кагарлик, Славутич, Коцюбинське, Макарів, Узин, Рокитне, Буча.