POISKDOMABOT

Як вигідно купити земельну ділянку?

Дізнайтеся про головні фактори, які впливають на ціну!
ДЛЯ ПОИСКА НЕДВИЖИМОСТИ, ПЕРЕЙДИТЕ В

Як вигідно купити земельну ділянку?

Сьогодні люди, у яких є вільні фінансові ресурси, все частіше прагнуть купити земельну ділянку на вигідних умовах. Однак, коли справа доходить до наділів під забудову – ринок регулюється зовсім іншими правилами, ніж для сільськогосподарських угідь. Незалежно від того, який масштаб Ви виберете, покупка землі – це вид довгострокових, але завжди окупних інвестицій.

Перш ніж зважитися на те, щоб купити земельну ділянку в місті Києві, Харкові, Дніпрі, Чернігові чи Житомирі, як і в будь-якому іншому населеному пункті України, потрібно зрозуміти, що змушує ці активи рости, навіщо інвестувати й коли це окупиться, якщо мова йде про подальший продаж. Справа в тому, що це обмежений ресурс. Вона не розтягується, і не розростається і її не можна надрукувати більше як, наприклад, в разі грошей. Кризи віднімають у людей заробітки, нерухомість то дорожчає, то падає, але при цьому постійно зростають city-забудови, як і прилеглі до них села.

Все частіше покупці в Інтернеті прагнуть купити земельну ділянку Київської, Одеської, Львівської або в Полтавської області, використовуючи для цього спеціалізовані ресурси і телеграм ПошукДомуБот в Інтернеті. Протягом багатьох років визнано, що подібне вкладення – кращий спосіб захистити Ваші гроші від інфляції. Але для того, щоб дане вкладення обернулося реальною вигодою – необхідно звернути увагу на деякі деталі:

- Правовий статус. Фактично, це кваліфікація в плані просторового розвитку. Дана інформація розкриває весь потенціал або, навпаки, повідомляє про виявлені проблеми, здатних негативно вплинути на потенційний прибуток. У зв'язку з цим важливо, наприклад, чи є опція перетворення і поділу на володіння меншого розміру в разі покупки під кілька проектів будівництва.

- Розташування. В даний час купити земельну ділянку в області, розташованих на околицях (приблизно 10-15 км від центру) буде набагато вигідніше. До другої групи по зростанню подальшої вартості входять садиби в сателітах, на віддалі в 30-40 км від великої агломерації і добре пов'язаних з нею. Плюс в цьому випадку – завжди привабливе місце розташування «на відкритому повітрі», де є невелика віддаленість від зелених насаджень, водойм або цікавих пам'яток.

- Інфраструктура, медійна популярність, віддаленість від комунікацій. В даному випадку на ціну часто впливає й оточення у вигляді простору, правильно розробленого з точки зору містобудування. Тут чимало значить відстань від комунікацій і об'єктів інфраструктури і то, наскільки район популярний серед людей. Чим далі і менш відомо широким масам, тим дешевше, однак при цьому є ризик довгого підключення до каналізаційних або газових мереж.

На що звертати увагу при купівлі земельної ділянки для будівництва будинку, дачі, дуплексу, таунхауса?

Рішення купити земельну ділянку під Києвом, Чернігові, Вінниці або навіть в Ірпені, Бучі, Ворзелі, Гостомелі, Вишневому пов'язана з низкою рекомендацій. Що буде, якщо ми побудуємо будинок мрії, але його місце розташування виявиться неправильним, наприклад – ґрунтові води обмиють нас з весняними відлигами, поруч виросте величезна фабрика, щоденні поїздки на роботу стануть болючою мукою, а відсутність доступу до інженерних мереж з'їсть більшу частину коштів?

Фактори, що впливають на ціну і перспективність:

Розташування

Все це вимагає ретельної перевірки розташування, що впливає на ціну. Чим далі від центрів мегаполісів, тим дешевше, хоча є винятки з цього правила: садиби, розташовані в особливо мальовничих місцях, дорогі незалежно від їх віддаленості. У кожного – свої вимоги, але ми повинні звертати увагу на близькість комунікацій, шкіл, аптек та інших точок обслуговування. Відсутність деяких з них викликає проблеми.

Перед покупкою ділянки від господаря, варто відвідати її хоча б кілька разів, прогулятися, поговорити з жителями найближчих будинків, уважно поспостерігати за навколишнім життям. Така «розвідка» дасть нам відповідь на питання, чи немає в безпосередній близькості обтяжливих для жителів об'єктів. Краще заздалегідь дізнатися, що поруч знаходиться завод або є незаконне звалище сміття.

Місцевість

Дослідіть топографію. Як відомо, чим більше горбиста місцевість – тим дорожче зведення. На крутих схилах необхідно робити ступінчастий фундамент, що, звичайно, збільшує витрати або ж конструкцію підвалу (технічного поверху) спроектованого з урахуванням простору і ландшафту.

Під'їзна дорога

Давайте перевіримо, як швидко ми доберемося до часто відвідуваних місць: роботи, школи, центру. Не обмежуйтеся власним автомобілем – оцініть, як ходить громадський або залізничний транспорт, якщо такі є поблизу.

Навіть найкрасивіша і недорога ділянка, до якої добираємося з величезними труднощами, приходить в непридатність. Без під'їзного шляху ми не отримаємо умов для забудови або потрібних дозволів. Пам'ятайте – мінімальна ширина нормальної дороги становить 5 м, і якщо вона вузька, то при інвестуванні виникають проблеми з доставкою будматеріалів. Занадто вузький шлях також унеможливлює підведення інженерних комунікацій. Якщо до наділу веде ґрунтовий насип, то пересуватися по ній відразу після сильного дощу або снігопаду досить складно. Взимку ж у нас буде багато роботи з прибирання снігу.

Вплив розміру і форми, не можна заперечувати

При виборі важливий не тільки розмір, тому що всім відомо, що квадратна і прямокутна форма краще підходять для забудови, ніж неправильна. Варто дослідити розміри, довжину і ширину, а також і площу. Розмір земельної ділянки під будівництво будинку, дачі, дуплексу або таунхауси залежить, звичайно, від індивідуальних потреб і фінансових можливостей.

Не варто купувати занадто велику площу, якщо Ви плануєте побудувати невеликий котедж і не плануєте обробляти навколо себе гектари. Проте, занадто мала площа обмежує вибір проектів, так що гарненько подумайте про те, якого розміру Ви плануєте котедж, чи збираєтеся побудувати гараж або інші господарські споруди або бажаєте посадити великий сад. Пам'ятайте: пай ніколи не забудовується повністю.

Ще один значимий параметр – форма. Навіть 50 соток дуже вузького, довгого наділу раціонально освоїти досить складно, тому найкраще підходять наділи квадратної або трохи прямокутної форми. Для 100-метрового житла досить 400-500 м², тоді як житлоплощу в 250 м² повинна розташовуватися мінімум на 1 тисячі квадратних метрів. Як бачите – для масштабної резиденції потрібно досить простору.

При забудові ми обмежені мінімальними відстанями від кордону у (4 м до стін з віконними або дверними отворами і 3 м до стін без прорізів). Також, велике значення має відстань від будинку до дороги, сміттєвого бака або септика.

Тип ґрунту на ділянці

Перевірка типу, де здійснюється продаж земельної ділянки, нерідко сприяє значній економії, адже тут мова йде про такі речі, як рівень ґрунтових вод і тип ґрунту. Так, високий рівень ґрунтових вод вимагає важкої і дорогої гідроізоляції, висушування, трамбування ґрунту, і, можливо, відмови від цокольного поверху, а слабка несуча здатність, своєю чергою, пов'язана з облаштуванням дорогого фундаменту.

Розташування по відношенню до сторонах світу

Не менше значення має і те розташування по відношенню до напрямів світла земельної ділянки від власника без посередників, купити який Ви маєте намір. Звичайно, архітектор-будівельник розбереться з будь-якою проблемою, але запропоновані рішення часом занадто дорогі в залежності від складності ситуації. Тому, перед початком будівництва слід подумати, чи повинні ми розташовувати спальні на сході або заході, і з якого боку планувати вхід в будівлю. Так, якщо Ви мрієте відпочити в сонячному саду днем і тінистій спальні вранці – обов'язково передбачте це, щоб потім Вас не спіткало розчарування.

У безпосередній близькості від ділянки

Не забуваємо і про естетичні міркування. Так купити недорого земельну ділянку складною з нерівною поверхнею, похилою або покритою лісом, якщо вона пропонує набагато більше можливостей для цікавого розташування об'єкта. Однак, варто вивчити фінансові питання, адже подібне рішення може вимагати істотних витрат.

Варто прогулятися, перевірити, які види діяльності ведуться навколо, чи є ферми або підприємства, які можуть негативно вплинути на комфорт проживання в майбутньому. Аналізуючи план, варто поглянути на сусідні об'єкти і їх призначення і спробувати уявити, що може виникнути в цьому районі. Якщо придбати ділянку під котеджі на одну сім'ю, це навряд чи буде проблемою. Проте найгірше, коли наша майбутня ділянка примикає до території, призначеної для службової діяльності або швидкісній трасі.

Неприємний район і огидний вид з вікна знижує вартість в порівнянні з ділянкою біля озера, моря або лісу, і нас чекає багато роботи, щоб ізолювати себе від небажаних видів, проте перевагою такого варіанту є ціна. В такому випадку, корисним буде ознайомитися зі статтею: Оренда нерухомості, як бізнес.

Тонкощі в документах на ділянку

Якщо Вам вдалося знайти дійсно дешеву ділянку – не поспішайте радіти і оформляти угоду. Спершу давайте в відділі геодезії перевіримо номер іпотечної книги, кадастровий план, адже вони повідомлять нам, який правовий статус нерухомості. Також, не забудьте в документах перевірити площу, його власника і, найголовніше, не обтяжений він будь-яким кредитом. Дуже важливо, щоб обрана нами садиба не мала обтяжуючих обставин.

Завдяки телеграм-боту з пошуку нерухомості, Ви запросто знайдете ділянку в таких містах як: Івано-Франківськ, Моршин, Умань, Трускавець, Обухів, Яремче, Чорноморськ, Ворзель, Дніпро, Ужгород, Стрий, Хмельницький, Калуш, Рівне, Чоп, Кривий Ріг, Одеса, Городок, Житомир, Південне, Борислав, Вінниця, Бердянськ, Гостомель, Ковель, Бориспіль, Самбір, Херсон, Боярка, Черкаси, Васильків, Хуст, Вінниця, Броди, Новоград-Волинський, Львів, Вишневе, Тернопіль, Ірпінь, Хмельницький, Бровари, Полтава, Каховка, Чернігів, Східниця, Глухів, Київ, Чернівці, Коломия, Харків, Малин, Буча, Чернівці, Ізюм, Рівне, Броди, Луцьк, Біла Церква, Запоріжжя, Бердичів, Полтава, Коростень, Миколаїв, Коблево, Жидачів, Херсон, Ізюм, Суми, Буковель, Бердянськ, Кривий Ріг, Ковель, Житомир, Сарни, Кропивницький, Дрогобич, Умань, Яворів та важливі інші населені пункти України.
ДЛЯ ПОИСКА НЕДВИЖИМОСТИ, ПЕРЕЙДИТЕ В